Provoz školní družiny 2020/2021

Školní družina je součástí Základní školy a Praktické školy Benešov. Přijímáni jsou žáci ze základní školy praktické, základní školy speciální, přípravného stupně základní školy speciální, a to přednostně dojíždějící.

Žáci jsou do školní družiny přijati na základě řádně vyplněného zápisního lístku. Rodiče zde písemně sdělují odchody, stanovují osoby pro vyzvedávání žáka. Případné změny odchodu uvedou na omluvném lístku, který dostanou na vyžádání ve školní družině.

Příjem dětí je ráno denně od 6.45 hod. do 7.30 hod. a dále od ukončení vyučování do 16.00 hod. (výjimečně do 16.15 hod.).

Také letos Vás žádáme o krabičku kapesníků, nejlépe vytahovacích z krabičky, nebo papírových ubrousků.

Pro potřeby komunikace se ŠD je vyhrazen telefon: 702 287 007.

Děkujeme za pochopení, těšíme se na spolupráci.

Vychovatelky ŠD:

Hana Dřízhalová, Dis. – vedoucí vychovatelka
Hana Žáčková – vychovatelka
Martina Posoldová – vychovatelka
Jana Hašková - vychovatelka
Diana Holečková - vychovatelka
Kateřina Zemanová - vychovatelka

Cílem školní družiny je smysluplně vyplnit a zpříjemnit pobyt dětí, které zde čekají na své rodiče, nebo na odchod na dopravní spoj domů. Všechny děti se mohou účastnit činností v kroužcích - vaření, hudebně pohybový, sportovní, Šikulka, keramika. Děti přihlášené do školní družiny mají kroužky zdarma, kromě vaření, kde žáci hradí suroviny. Školní družina zabezpečuje dětem odpočinek, rekreaci i zajímavé využití volného času dle jejich věku a požadavků. Dětem poskytujeme relaxaci po vyučování, vedeme je k všestrannému rozvoji osobnosti, aby co nejlépe zvládaly požadavky, které jsou na ně ve škole a v životě kladeny. Našim nejmenším, pro které je přechod do školního prostředí náročný, je určen režim zaměřený převážně na hrací aktivity, kreslení, povídání a podobně. Starší a zdatnější děti jsou již více zapojovány do pracovních dovedností, pohybových aktivitit a činností, které odpovídají jejich schopnostem a zájmům.

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

Základní škola a Praktická škola Benešov, Hodějovského 1654

Ředitelka školy:
Mgr. Ludmila Králová
Hodějovského 1654
256 01 Benešov

E-mail: zvsbenesov@cbox.cz
Web školy:
www.zshodejovskeho.cz
ID datové schránky: emwmjgh

Škola nemá oficiální facebookové stránky.
Základní škola a Praktická škola Benešov
  • image 32