logotyp

Aktuálně z naší školy

Z DŮVODU ZVÝŠENÉ NEMOCNOSTI ŽÁKŮ RUŠÍME ŠKOLNÍ KARNEVAL!PŘÍRODOVĚDA VE TŘÍDĚ V. A

PŘÍRODOVĚDA VE TŘÍDĚ V. AV rámci výuky přírodovědy si žáci v 5. A vyzkoušeli svoji zručnost, duchaplnost a zodpovědné jednání. Krizové situace, ohrožení zdraví i života, první pomoc a správné chování v těchto situací bylo téma praktických hodin.

ZEMĚPIS VE TŘÍDĚ VIII. A

ZEMĚPIS VE TŘÍDĚ VIII. AV 8. A jsme založili v rámci celoročního třídního projektu v zeměpisu cestovní kancelář. Během hodin podnikáme s klienty cestovky poznávací i pobytové zájezdy. Osmáci provází po Evropě a deváťáci po celém světě. Skupinová práce nás stmeluje a těší.

VÝROBA KRMÍTEK PRO PTÁČKY

VÝROBA KRMÍTEK PRO PTÁČKYŽáci 6. a 7. ročníku vyrobili krmítka pro ptáčky, která následně pověsili na stromy ve školní zahradě. Ptactvo můžeme tedy pozorovat na pozemku školy i v zimě. 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

I přesto, že venku za okny byl mráz a počasí úplně nepřálo procházkám, jsme s VI. S ve čtvrtek 11.1. vyrazili do knihovny na Malém náměstí. Při příchodu nás zarazila cedule „Zavřeno“, ale to bylo jen zdání. Pracovníci knihovny na nás byli připraveni a již nás očekávali. Velmi milé přivítání a přívětivé prostředí knihovny v nás vyvolalo pocit bezpečí. A to bylo pro náš další program stěžejní. Přišli jsme totiž s žáky na vzdělávací program „Gorila a já“. Povídali jsme si o příběhu ve stejnojmenné knize od švédské autorky Fridy Nilsson, která vypráví o dívce Jonně. Ta žije v dětském domově, kde se jí nedostává lásky, ba naopak je šikanována jak od svých vrstevníků, tak od ředitelky domova. Jednoho dne do domova přijede ošklivá, obrovská a špinavá Gorila v otlučeném autě, která Jonnu adoptuje a přiveze si jí do svého domu na skládce. K překvapení všech mluví, a dokonce čte knihy, které jí zabírají značnou část domu. A jak to bylo dál …, to už si musíte přečíst sami. Ale první zdání může někdy klamat.
Interaktivita programu a empatický přístup paní knihovnice byl úžasný. Knihu jsme si samozřejmě museli vypůjčit a už ji ve škole čteme.ADVENTNÍ PROHLÍDKA HRADU

ADVENTNÍ PROHLÍDKA HRADU

Školní družina uskutečnila v pondělí 11. 12. 2023 výlet na hrad Český Šternberk, kde na našich 26 dětí čekala předvánoční a adventní prohlídka. Krásné prostory hradu byly nyní bohatě vyzdobeny ve vánočním stylu. Paní průvodkyně nás svým poutavým vyprávěním zavedla do dávných časů a ukázala nám, jak předvánoční zvyklosti a svátky Vánoc prožívaly děti z rodu Šternberků. Nakonec pod jedním ze stromečků čekaly drobné dárky i pro nás. Zážitky, které si děti odnesly mohou využít i v činnostech družiny, i školy.  


VÁNOČNÍ JARMARK

VÁNOČNÍ JARMARK

STÁVKA DNE 27. 11. 2023


Vážení rodiče, zákonní zástupci,

i když jsme si vědomi složité finanční situace státu i narušení vaší pravidelné každodennosti, jsme přesvědčeni, že současná plánovaná úsporná opatření mohou výrazně negativně ovlivnit kvalitu českého školství. Tato opatření se zásadně dotknou i naší školy. Proto se zaměstnanci naší školy rozhodli vstoupit do 1denní stávky. Naše škola, včetně školní družiny a jídelny (školní obědy jsou dětem hromadně odhlášeny), bude v pondělí 27. 11. 2023 zcela uzavřena.

Vyjádření stávkového výboru – důvody stávky:

● Dlouhodobá nejistota a nekoncepčnost v oblasti školství.

● Nedostatečné zajištění finančních prostředků na nepedagogické pracovníky, bez nichž lze za současné situace velice těžko zajistit provoz škol. Bez nich není možné zajistit odpovídající podmínky a prostory pro výuku či stravování dětí.

● Neřešení finanční situace neučitelských pedagogických profesí (např. školní psychologové apod.).

● Avizované navýšení platů učitelů, které neodpovídá skutečnosti.

● Snižování maximálního počtu hodin, které může škola použít pro výuku (PHmax), které se dotkne především škol, které tento nástroj využívají intenzivně ke zkvalitnění výuky (např. dělené hodiny nebo tandemová výuka).

● Snížení nápočtu finančních prostředků na asistenty pedagoga, bez nichž nelze realizovat probíhající inkluzi v současné podobě. Toto by se velmi palčivě dotklo právě našeho typu škol.

● Další změny, které jsou nesystémové a mohou negativně ovlivnit chod škol (například avizované snižování ONIV, sloužících mimo jiné k pořizování učebnic a pomůcek nebo vzdělávání pedagogických pracovníků apod.).

Chceme, aby vláda přijala konkrétní opatření ke zlepšení situace ve školství. Jsme přesvědčeni, že kvalitní vzdělávání dětí a odpovídající prostředí škol, včetně adekvátního počtu personálních sil, musí být prioritou každého vyspělého státu. Jde o budoucnost našich dětí.

 

Za stávkový výbor ZŠ a PŠ Benešov,

Mgr. Jana Feiglová

Mgr. Ilona Benešová

Mgr. Michaela Pivoňková

Mgr. Radka Svobodová


ŠKOLNÍ VÝDEJNA OBĚDŮ MIMO PROVOZ

Ve středu 15. 11. a čtvrtek 16.11. bude naše školní výdejna z technických důvodů uzavřena. V tyto dny dejte, prosím, dětem dvě svačiny.

Dovážené obědy ze Školní jídelny Karlov jsou všem odhlášeny.


PO STOPÁCH SCHWARZENBERGŮ

PO STOPÁCH SCHWARZENBERGŮ

V říjnu žáci osmé a deváté třídy ZŠ a PŠ Hodějovského prožili nezapomenutelný třídní výlet do lázeňského města Třeboň. Toto putování bylo plné dobrodružství, zábavy a samozřejmě i vzdělání. Po příjezdu do Třeboně jsme byli okouzleni krásou města. První zastávkou byla prohlídka historického centra, kde jsme se dozvěděli o významných událostech a osobnostech spojených s městem, náměstí Zachariáše z Hradce s impozantní renesanční radnicí a kostelem svatého Jiljí.  Cestou kolem rybníka Svět jsme navštívili rodovou hrobku Schwarzenbergů. Zajímavostí byla i Třeboňská rybníkářská soustava, která je zapsaná na seznamu UNESCO a představuje unikátní technické dílo. Žáky nejvíce bavila projížďka parníkem Petr Vok nazvaná „Cesta kolem Světa“.

Celý výlet do Třeboně byl pro nás nezapomenutelným zážitkem. Máme teď bohatší znalosti o historii a kultuře tohoto regionu a zároveň jsme si užili spoustu zábavy a času stráveného s kamarády. Třídní výlet VIII. A do Třeboně nám ukázal, jak krásná a zajímavá místa můžeme objevit i na vlastním území.ŠKOLNÍ JÍDELNA MIMO PROVOZ

Dne 7. 11. 2023 bude Školní jídelna Benešov, Na Karlově 372 - UZAVŘENA z důvodu přerušení dodávek elektrické energie a to od 8 hod. do 12 hod. 
V tento den se nebude vařit a děti nebudou mít oběd.


ŘEDITELSKÉ VOLNO

V době ředitelského volna bude školní družina uzavřena. Do daného termínu se nikdo nepřihlásil.


ŘEDITELSKÉ VOLNO

Z ekonomických důvodů je 29. září 2023 vyhlášeno ředitelské volno. V době ředitelského volna otevřeme školní družinu v čase od 6:45 - 11:40 hodin pro zájemce, kteří se  musí přihlásit nejpozději do pondělí 25.9. 2023. Všem žákům budou na tyto dny odhlášeny školní obědy.Nový školní rok začíná v pondělí 4. 9. 2023.
V tento den končíme v 8:45 hod.
Dětem jsou odhlášeny obědy.
Školní družina nebude v provozu.

V úterý a středu končí výuka takto:
V 11:40 hod. pro přípravný stupeň, speciální třídy a I. stupeň ZŠ
(1. - 5. ročník).
Ve 12:35 hod. pro II. stupeň ZŠ (6. - 9. ročník) a praktickou školu.
V tyto dny bude školní družina v obvyklém provozu.

Ve čtvrtek a pátek již podle rozvrhu jednotlivých tříd.

Nástěnka

obrázek
Z technických důvodů odstávky elektřiny je na pondělí 4. března 2024 vyhlášeno ředitelské volno.

Všem žákům budou na teto den odhlášeny školní obědy.


Rychlý kontakt

Základní škola a Praktická škola Benešov, Hodějovského 1654

obrázek
Ředitelka školy:
Mgr. Ludmila Králová
Hodějovského 1654
256 01 Benešov

Telefon: 317 723 784
E-mail: zvsbenesov@cbox.cz
Web školy:
www.zshodejovskeho.cz
ID datové schránky: emwmjgh

Škola nemá oficiální facebookové stránky.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola a Praktická škola Benešov
  • image 32
  • image 33
  • image 34
  • image 35
  • image 36

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy